Dzisiaj jest: Środa, 28 września 2023 r. 270 dzień roku
Jan Paweł II - List do dzieci - fragmenty

JP II :

"Jeżeli bowiem prawdą jest, że dziecko jest radością nie tylko rodziców, ale także radością Kościoła i całego społeczeństwa, to równocześnie jest też prawdą, że niestety wiele dzieci w naszych czasach w różnych częściach świata cierpi i podlega wielorakim zagrożeniom. Cierpią głód i nędzę, umierają z powodu chorób i niedożywienia, padają ofiarą wojen, bywają porzucane przez rodziców, skazywane na bezdomność, pozbawione ciepła własnej rodziny, ulegają rozmaitym formom gwałtu i przemocy ze strony dorosłych". Dlatego nieustannie potrzebna jest modlitwa za całe rodziny, by były dla dzieci ostoją miłości, ciepła i bezpieczeństwa".

#

JP II :

"Jak ważne jest dziecko w oczach Pana Jezusa!...Wy chłopcy i dziewczynki, jesteście synami i córkami waszych rodziców. A Bóg pragnie, byśmy wszyscy byli Jego dziećmi przybranymi przez łaskę".

JP II :

"Moi mali przyjaciele....Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem wiele się modlić, ażeby ludzkość stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju....Postanowiłem prosić was, drogie dzieci, ażebyście wzięły sobie do serca modlitwę o pokój".

JP II :

"Człowiek nie może żyć bez miłości. Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, drodzy chłopcy i dziewczęta, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. Niech ta miłość dotrze do wszystkich ludzi, którzy jej szczególnie potrzebują: zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych".

#

Opiekun Strony Szkoła z lotu ptaka,zobacz także zakładki w prawym górnym rogu teren,satelita