Dzisiaj jest: Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 197 dzień roku
Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2009/2010
Osiągnięcia sportowe 2009/2010
Prezentacja w Power Poincie ukazująca "źdźbło" osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2009/2010. Plik jest samorozpakowującym się archiwum, format prezentacji to Power Point .ppt - rozmiar ok. 11 MB ( w przypadku problemów z odtwarzaniem pliku, w zakładce "Nie bądź piratem" jest darmowy program PowerPoint Viver).

Szkolna akcja pomocy powodzianom zakończona!

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni na los innych ludzi.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli szkolną akcję zbiórki darów dla osób poszkodowanych w wyniku wiosennej powodzi.
Przekazane na ręce organizatorów akcji rzeczy zostały dostarczone poszkodowanym przez żywioł zamieszkałym w okolicy Bierunia.Zajęciach na UŚ
W dniu 6 maja uczniowie klasy VI e, członkowie koła historycznego, wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Nauk Społecznych, kierunku historii. Zajęcia dla uczniów poprowadziła pani doktor Bożena Czwojdrak pracownik naukowy uniwersytetu. Po wykładzie na temat życia codziennego ludzi w różnych epokach, uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę naukowców i zmierzenia się z łacińskimi tekstami źródłowymi.

zobacz całość .pdf

"Mleko w szkole"
Podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła przystąpiła do programu "Mleko dla każdego ucznia", w ramach którego każdy uczeń uczęszczający do szkoły podstawowej otrzymuje:
mleko bez dodatków smakowych świeże i UHT – bezpłatnie
lub
mleko smakowe (truskawkowe, czekoladowe, waniliowe ) świeże i UHT – po obniżonych cenach tj. 21 groszy za kartonik

całość tutaj
"Owoce w szkole"
Naszej szkole udało się zakwalifikować do programu "Owoce w szkole", mimo iż było o to bardzo trudno, bo spośród wszystkich uczniów zakwalifikowało się tylko około 30 % ( 297,5 tys.) dzieci. Owoce i warzywa dostają uczniowie klas od I-III cztery razy w tygodniu ( ilość max.) Zapłaci za nie ARR. Na jedno dziecko może ona wydać maksymalnie od 23 do 47 zł na semestr - w zależności od tego, ile razy tygodniowo uczeń otrzyma owoce czy warzywa. całość tutaj
"Góra grosza"
Nasza szkoła, jak co roku, uczestniczy w akcji "Góra grosza". W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2009 roku Samorząd Uczniowski przeprowadzi zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr). Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji najważniejszym jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą w tak dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz...
całość tutaj
"Szlachetna paczka"
Akcja CAŁA SZKOŁA ROBI SZLACHETNĄ PACZKĘ zakończona.

W imieniu obdarowanej rodziny dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom SP nr 1 w Jaworznie za szlachetne serce i otwartość na drugiego człowieka.


"Szlachetna paczka po raz kolejny pomogła tysiącom rodzin w potrzebie. To wszystko dzięki poświęceniu wolontariuszy, zaangażowaniu darczyńców, hojności oraz wielkiemu sercu sponsorów, partnerów i przyjaciół.
Współtworzymy ją razem, pomnażając dobro na niespotykaną dotąd skalę."

Dziękuję za wigilijną nadzieję
ks.Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA


Konkurs
Konkurs "English Adventure" zakończony

W listopadzie 2009 r klasa III e wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Lemańską i nauczycielką j. angielskiego p. Renatą Wicher, wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "English Adventure" organizowanym przez Person Longaman.
Warunkiem uczestnictwa w tymże konkursie było przygotowanie inscenizacji wybranej piosenki w j. angielskim, nakręcenie filmu i wgranie go na stronę internetową wydawnictwa. Przez cały listopad internauci z całej Polski mogli głosować na ulubiony film.
W konkursie wzięło ponad 100 szkół.
Klasa III e przygotowała piosenkę pt."My toys", zdobywając specjalne wyróżnienie muzyczne. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz pacynkę Kaczora Donalda, która będzie od tej pory umilała dzieciom naukę j. angielskiego. Życzymy dużo zapału do nauki i kolejnych sukcesów!
Konkurs historyczny!
Zapraszamy do udziału w konkursie " Baśnie i legendy – początki państwa polskiego", który odbędzie się 29 marca. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV, V, VI. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do pani Soból. Na zwycięzców czekają nagrody!

całość tutaj .pdf

Sukcesy uczniów !

I miejsce w Miejskim Konkursie Historycznym "Z dziejów mojego miasta" - uczeń Adrian Dyląg (kl. VI),
III miejsce w tym samym konkursie - Arkadiusz Dudziak (kl. IV).
uczennica klasy VI - Marcelina Michaj zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Poezji Religijnej!

Konkurs poetycki
Siedemnasty raz zwracamy się do młodych twórców z całej Polski z propozycją wzięcia udziału w Tarnogórskim Konkursie Poetyckim, któremu duchowo patronuje ks. Jan Twardowski


szczegóły tutaj .pdf
Konkurs historyczny rozstrzygnięty !
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu „ Baśnie i legendy – początki państwa polskiego”, który odbył się 29 marca. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV, V, VI. Dziękujemy i Gratulujemy!

wyniki tutaj .pdf
zobacz zdjęcia z konkursu

Radosna szkoła
Staraniem Dyrektora szkoła przystąpiła do rządowego programu „Radosna szkoła”. Na realizację projektu tj. zakup pomocy dydaktycznych szkoła otrzymała dofinansowanie 12 000 tys zł. We własnym zakresie szkoła musi przygotować odpowiednią salę co będzie się wiązało z wydatkami na pomalowanie oraz położenie nowej wykładziny. W związku z tym zwracamy się z prośbą do Rodziców, którzy dysponują umiejętnościami, materiałami czy też środkami finansowymi o pomoc w realizacji tego zadania. Formą wdzięczności możliwą do realizacji mogłaby być reklama na stronie RR.

Pomoce dydaktyczne jakie zamówiła szkoła .pdf

Wszystko o pomocach dydaktycznych www.epsa.edu.pl

Więcej o programie "Radosna szkoła" .pps ( PowerPoint, jeśli nie możesz otworzyć prezentacji, w zakładce "Nie bądź piratem" znajdziesz" odpowiedni Viver)
Opiekun Strony Szkoła z lotu ptaka,zobacz także zakładki w prawym górnym rogu teren,satelita