Dzisiaj jest: Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 165 dzień roku
Pakiet darmowych programów - "Śpij spokojnie" !!!

Wstęp :


W tej zakładce znajdziecie kilka niezbędnych programów, bez których żaden komputer nie może się obejść. Wszystkie programy są darmowe do zastosowań domowych.
Używanie pirackich programów (brak licencji) jest nielegalne i podlega sankcjom karnym, z tego powodu nie warto ich używać, bo możemy mieć spore problemy natury prawnej jak i finansowej. Dmuchaj na zimne!!!


Open Office PL


Licencja : Open Source (darmowa do domu i dla firm).

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.openoffice.org

Opis : Pakiet biurowy konkurent MS Office i z nim kompatybilny

W skład pakietu wchodzi:

  • Procesor tekstu - Writer (odpowiednik i kompatybilny z MS Word)
  • Arkusz kalkulacyjny - Calc (odpowiednik i kompatybilny z MS Excel)
  • Edytor grafiki - Draw
  • Edytor prezentacji - Impress (odpowiednik i kompatybilny z MS PowerPoint)
  • Program do tworzenia baz danych - Base
  • Edytor wzorów matematycznych - Math
  • Wizualny edytor HTML
  • Rejestrator i edytor makr w języku StarOffice Basic

Mozilla Firefox PL


Licencja : MPL (darmowa do domu i dla firm).

Najnowsza wersja: Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.mozilla-europe.org

Opis : Najpopularniejsza i najbezpieczniejsza przeglądarka internetowa obok Opery. Firefox jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na licencji MPL (Mozilla Public License)


7-Zip PL


Licencja : GNU LGPL, BSD (darmowa do domu i dla firm).

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.7-zip.org

Opis : 7-Zip to archiwizer, konkurent WinZipa i WinRara. Obok znanych formatów archiwizacji (ZIP, CAB, RAR, ARJ, gzip, Bzip2, tar, cpio, RPM i DEB) obsługuje również swój własny format 7z, który charakteryzuje się wyjątkowo dużym stopniem kompresji.

Program potrafi tworzyć samo rozpakowujące się archiwum (SFX) dla formatu 7z. W wersji GUI integruje swoje menu z powłoką systemu Microsoft Windows. Program ma wbudowany prosty manager plików.

Kompresja w trybie 7z jest wyższa od popularnego w Polsce RARa, praca w trybie ZIP okazuje się skuteczniejsza od komercyjnych pakietów takich jak WinZIP.


Acrobat Reader PL


Licencja : freeware .

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.adobe.pl

Opis : Program·Adobe Reader jest·bezpłatnym,·godnym zaufania narzędziem służącym do wyświetlania i drukowania dokumentów PDF oraz uzupełniania ich o komentarze. Jako jedyna przeglądarka plików PDF umożliwia on otwieranie i obsługę materiałów PDF wszystkich typów. Pozwala nawet używać formularzy z opcją wypełniania oraz plików multimedialnych.


Avast! Home Edition PL


Licencja : freeware (tylko do zastosowań domowych z wyłączeniem zastosowań komercyjnych).

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.avast.pl

Opis : Program antywirusowy , którego producentem jest czeska firma ALWIL Software a.s., działająca od roku 1991. Skuteczność działania potwierdzają m.in. certyfikaty ICSA oraz wielokrotnie przyznawane nagrody 100% Virus Bulletin Award.
Zalety antywirusa i antyspywara to przede wszystkim: ochrona wszystkich wysyłanych i odbieranych wiadomości e-mail, ochrona przed infekcjami w trakcie sesji czatu, powstrzymywanie ataków z przejętych serwisów WWW,automatyczna aktualizacja bazy wirusów oraz programu.

Avast! w wersji Home przeznaczony jest do niekomercyjnego użytku własnego (oba warunki muszą być spełnione jednocześnie), umowa licencyjna wyklucza wszelkie inne zastosowania. Darmowa rejestracja ma na celu zawarcie umowy pomiędzy producentem a użytkownikiem. Rejestrując oprogramowanie użytkownik oświadcza, że zapoznał się z jej postanowieniami i je zaakceptował.

Rdzeń programu avast! cechuje wysoka skuteczność wykrywania wirusów oraz bardzo duża efektywność zwalczania tzw. koni trojańskich czy robaków. Jego działanie nie wpływa w zauważalny sposób na ogólną wydajność systemu operacyjnego.

Uwaga ! Jeśli posiadasz zainstalowany inny program antywirusowy to przed instalacją Avasta koniecznie go usuń, w przeciwnym wypadku możesz mieć problemy z ponownym uruchomieniem systemu


Mozilla Thunderbird PL


Licencja : MPL (darmowa do domu i dla firm).

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.mozillamessaging.com

Opis : Najpopularniejsza i najbezpieczniejszy program do obsługi poczty. Konkurent MS Outlook. Thunderbird jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na licencji MPL (Mozilla Public License).


PowerPoint Viewer 2007 PL


Licencja : freeware (darmowa do domu i dla firm).

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.microsoft.pl

Opis : PowerPoint Viewer 2007 PL jest to bezpłatna przeglądarka wyprodukowana przez firmę Microsoft, która umożliwia otwierania i nawet drukowanie prezentacji, które zostały utworzone w programie PowerPoint.


Wtyczka Flash Player PL


Licencja : freeware (darmowa do domu i dla firm).

Pobierz :

System : Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8/8.1

Strona producenta : www.adobe.com

Opis : Flash Player jest pluginem (wtyczką) do przeglądarek internetowych, pozwalającym odtwarzać animacje, filmy, gry, prezentacje, a co najważniejsze, oglądać strony internetowe stworzone w technice Flash.

Uwaga ! Jeśli wystąpi konflikt przy instalacji należy zamknąć przeglądarkę internetową (Internet Explorer, Operę czy Mozillę), należy także zaznaczyć kwadracik po lewej stronie, w głównym oknie instalacji, akceptując w ten sposób umowę licencyjną.


Nie bądź piratem :) CDN.

Opiekun Strony Szkoła z lotu ptaka,zobacz także zakładki w prawym górnym rogu teren,satelita