Dzisiaj jest: Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 197 dzień roku
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 Listopada to dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

Obchody tego dnia mają na celu przede wszystkim uwrażliwienie opinii publicznej na wszelkie przejawy nietolerancji. Jest to także okazja do zastanowienia się, jak skutecznie przeciwdziałać wszelkim przejawom dyskryminacji.

Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się impulsem do refleksji nad własną postawą wobec innych. 16 listopada br. delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworznie udała się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Kochanowskiego, by wziąć udział w uroczystej akademii. Szkolna Rada Uczniowska naszej szkoły przekazała "Gołąbka Pokoju" uczniom SP 3. Ten piękny symbol pokoju Szkoła Podstawowej nr 1 w Jaworznie otrzymała z rąk przedstawicieli Szkolnej Rady Uczniowskiej Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach. Nie tam jednak był początek jego wędrówki. Podróż "Gołąbka" rozpoczął 9- letni Paul, uczeń szkoły Katharinaschule Unna. Miało to miejsce w styczniu 2010 roku.

Wierzymy, że "Gołąbek" będzie symbolem czynnych akcji wspierających tolerancję, ochronę środowiska oraz pokój na świecie.

Opiekun Strony Szkoła z lotu ptaka,zobacz także zakładki w prawym górnym rogu teren,satelita